Piłkarz Garbarni Kraków ponownie przejdzie terapie onkologiczną

02.08.2022

Niestety, coraz częściej w świecie sportu słychać o kolejnych przypadkach nowotworów. Wczoraj o nawrocie choroby jednego z piłkarzy Garbarni poinformował krakowski klub. Kamil Kuczak właśnie rozpoczyna drugą terapie onkologiczną.

26-latek już od ponad roku zmaga się z nowotworem. – W maju 2021 roku u Kamila Kuczaka zdiagnozowano nowotwór jądra, a zawodnik natychmiast został poddany leczeniu, którego rezultat był pozytywny. W efekcie zawodnik powrócił do zajęć z drużyną, a rozbrat z piłką nożną zakończył w meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski przeciwko Lechowi Poznań. Wówczas pomocnik po 200. dniach przerwy zameldował się na murawie – czytamy na stronie „Brązowych”.

W obecnych rozgrywkach Kamil Kuczak wystąpił w czterech meczach(liga i puchar) i strzelił jednego gola. Jego Garbarnia Kraków po trzech kolejkach ma na swoim koncie 4pkt i zajmuje 8. miejsce w tabeli drugiej ligi. Oczywiście w najbliższym czasie wychowanka Clepardii oraz Wisły Kraków nie zobaczymy na boisku. Mamy jednak nadzieje, że ponownie to on będzie górą w pojedynku z nowotworem i za jakiś czas pojawi się na drugoligowych murawach.

typy dnia
kurs 1.85
Girona - Granada
Każda drużyna powyżej 2.5 rzutów rożnych w meczu
TAK
kurs 1.77
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie strzelą gola
TAK
kurs 2.91
Real Madryt - Betis Sewilla
Podwójna szansa Betis
X2