Liga Mistrzów: Remis w meczu Monaco – PSV, pewne zwycięstwo Benfiki

03.08.2022

We wtorek odbyły się pierwsze mecze trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Kto po ich rozegraniu jest bliżej awansu do kolejnej fazy?

Remis w Monaco, pewna wygrana Benfiki

Do najciekawszego spotkania trzeciej rundy doszło w Monako. Tam gospodarze podejmowali PSV Eindhoven, które w weekend zdobyło Superpuchar Holandii efektownie ogrywając Ajax 5:3. W tym meczu ekipa Ruuda van Nistelrooya objęła prowadzenie – w 38. minucie gola na 1:0 strzelił Joey Veerman. Rezultat 1:0 utrzymywał się do 80. minuty. Wówczas remis gospodarzom zagwarantował Axel Disasi.

Monaco – PSV Eindhoven 1:1 (0:1)
Gole: 0:1 Veerman; 1:1 Disasi

Swoje spotkanie pewnie wygrała Benfica. Zespół z Portugalii przed własną publicznością pokonał duńskie Midtjylland 4:1. Hat-trickiem popisał się 21-letni Goncalo Ramos. Jedno trafienie dołożył Enzo Fernandez, natomiast dla gości z rzutu karnego jedyną bramkę zagwarantował Pione Sisto. Wydaje się, że dzięki tak wysokiemu triumfowali kwestia awansu jest prawie rozstrzygnięta.

Benfica – Midtjylland 4:1 (3:0)
Gole: 1:0 Ramos; 2:0 Ramos; 3:0 Fernandez; 3:1 Sisto; 4:1 Ramos

Sensacja w Belgii, wygrane Dinama oraz Viktorii

Do niespodziewanego wyniku doszło w Belgii. Tam wicemistrzowie tego kraju, Royale Union pokonali szkockie Rangers 2:0. Pierwszego gola w 27. minucie strzelił Teddy Teuma, a na kwadrans przed końcem rezultat podwyższył Dante Vanzeir. Tym samym przed Rangersami bardzo trudne zadanie – na Ibrox będą musieli postarać się o odrobienie aż dwóch bramek.

Royale Union – Rangers 2:0
Gole: 1:0 Tuema; 2:0 Vanzeir

Swoje bardzo ważne zwycięstwa na wyjazdach zanotowały także Dinamo Zagrzeb oraz Viktoria Pilzno. Mistrzowie Chorwacji ograli 2:1 w Razgradzie tamtejszy Łudogorec, z kolei Czesi w takim samym stosunku okazali się lepsi od Sheriffa Tyraspol. Rewanże zaplanowano w przyszłym tygodniu.

Łudogorec Razgrad – Dinamo Zagrzeb 1:2
Gole: 0:1 Perić; 1:2 Padt (sam.); 1:2 Tekpetey

Sheriff Tyraspol – Viktoria Pilzno 1:2 (1:1)
Gole: 1:0 Akanbi; 1:1 Chory; 1:2 Bucha