Bartosz Nowak nowym piłkarzem Rakowa Częstochowa

03.08.2022

Trochę musieli na niego poczekać pod Jasną Górą. Długo kością niezgody była kwota transferu. Warunki kontraktu indywidualnego były gotowe od dawna. Dzisiaj transfer udało się przeprowadzić. Bartosz Nowak został nowym graczem wicemistrza Polski. 

Raków nie inwestuje w potencjał przyszłościowy pod kątem sportowym czy finansowym. Bartosz Nowak ma dać „tu i teraz” jakość, której widocznie brakowało Markowi Papszunowi w jego zespole. Za trzy tygodnie skończy 29 lat, a zatem nie jest już młodym zawodnikiem. Jednak liczby jakie osiągał w ostatnim sezonie, a także wpływ na Górnika Zabrze robił wrażenie. 8 goli i 7 asyst w rozgrywkach 2021/2022, a nowe rozpoczął od trafienia w drugim spotkaniu KSG, przeciwko Radomiakowi. Kolejne punkty do klasyfikacji kanadyjskiej dorzucać już będzie pod Jasną Górą.

Bartosz Nowak miał kontrakt, który obowiązywał jeszcze przez sezon. To oznaczało, że już od 1 stycznia 2023 mógł być pozyskany za darmo. W związku z tym władze Górnika Zabrze zdecydowały się na zarobek w ostatniej chwili. W ten sposób uniknęli podobnego scenariusza, jaki był przy okazji odejścia dwóch młodych graczy Górnika – Przemysława Wiśniewskiego i Adriana Gryszkiewicza – po zakończeniu kontraktów.

Wg informacji Piotra Koźmińskiego z WP Sportowefakty Bartosz Nowak kosztował częstochowski klub 400 tysięcy euro. Na debiut jednak chwilę będzie trzeba poczekać. Pomocnik nie jest zgłoszony jeszcze do rozgrywek Ligi Konferencji. Co ciekawe w weekend Raków pojedzie do… Zabrza na spotkanie z Górnikiem. Jednak w nim również prawdopodobnie nie zobaczymy niespełna 29-latka na boisku w nowych barwach.