Grzegorz Mielcarski: „Raków to najlepszy polski zespół w europejskich pucharach od czasów Wisły”

08.08.2022

Wyniki Rakowa Częstochowa w europejskich pucharach mogą imponować. Pod sporym wrażeniem gry wicemistrzów Polski jest między innymi Grzegorz Mielcarski, który porównał grę podopiecznych Marka Papszuna do formy Wisły Kraków z początków XXI wieku. 

Raków Częstochowa jest o krok od awansu do czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Piłkarze Marka Papszuna pokonali w pierwszej odsłonie dwumeczu Spartak Trnava 2:0 i w rewanżu muszą tylko postawić kropkę na „i”. Do ubiegłej niedzieli częstochowianie pozostawali również niepokonani w PKO BP Ekstraklasie, ale w czwartej kolejce lepszy od wicemistrzów Polski okazał się Górnik Zabrze.

Najlepszy zespół od czasów Wisły Kraków

Nie zmienia to jednak faktu, że Raków jest w obecnym sezonie najlepszym z polskich pucharowiczów. Były reprezentant Polski, Grzegorz Mielcarski uważa nawet, że częstochowianie to najlepszy polski zespół w europejskich pucharach od czasów Wisły Kraków: –W czwartek widziałem najlepszy polski w europejskich pucharach od czasów Wisły Kraków – stwierdził Mielcarski na antenie Canal+.

Słowa eksperta spotkały się ze zdecydowaną reakcją kibiców, którzy przypomnieli między innymi awans Legii Warszawa do fazy grupowej Ligi Mistrzów czy też boje toczone przez Lecha Poznań w fazie grupowej oraz pucharowej Ligi Europy.