Michał Rakoczy młodzieżowcem miesiąca w Ekstraklasie

08.08.2022

Kapitalny start Cracovii w nowy sezon to także zasługa młodych polskich piłkarzy. Wśród nich numerem jeden jest Michał Rakoczy. 20-letni pomocnik został właśnie wybrany najlepszym młodzieżowcem lipca w Ekstraklasie.

Michał Rakoczy w trzech lipcowych meczach zgromadził na swoim koncie dwa gole i asystę. Najpierw trafił przeciwko Górnikowi Zabrze na inauguracje. Przeciwko KSG także on wyłożył piłkę Florianowi Loshajowi przy bramce na 1:0. Potem Michał Rakoczy otworzył wynik przeciwko Legii, gdy Cracovia wygrała 3:0 przy Kałuży. Te dobre występy nie pozostały bez echa. Pasy wygrały wszystkie trzy mecze w lipcu, a 20-latek z Jasła był w nich wiodącą postacią.

Warto jednak dodać, że w miniony weekend Cracovia doznała pierwszej straty punktów i od razu była to porażka. Mowa o niespodziewanej wpadce z Mielcu ze Stalą 0:2. Już w najbliższy weekend podopieczni Jacka Zielińskiego zagrają u siebie z Piastem Gliwice. Początek sobotniego meczu o godzinie 15:00. Pasy będą zdecydowanym faworytem, bowiem gliwiczanie do tej pory jeszcze nie zdobyli ani punktu, ani bramki w tym sezonie.