Daniel Hoyo-Kowalski trafi do Wieczystej

19.08.2022

Daniel Hoyo-Kowalski – przynajmniej na najbliższy sezon – zmieni barwy klubowe. Piłkarz został wypożyczony z Wisły Kraków do Wieczystej. 

Wieczysta Kraków awansowała w ubiegłym sezonie do III ligi i już od samego początku swojej przygody z wyższą klasą rozgrywkową krakowianie radzą sobie naprawdę nieźle. Władze klubu głośno mówią o awansie do II ligi, jednak tym razem zadanie może być nieco bardziej wymagające niż w ubiegłym sezonie. Aby zwiększyć swoje szanse na sukces Franciszek Smuda sięga po posiłki.

Wieczysta sięga po utalentowanego obrońcę

Nowym zawodnikiem Wieczystej został bowiem piłkarz Wisły Kraków – Daniel Hoyo-Kowalski. Środkowy obrońca „Białej Gwiazdy” cały czas uważany jest za bardzo utalentowanego i perspektywicznego zawodnika, jednak klub zdecydował, że powinien poszukać szansy na wypożyczeniu.

Hoyo-Kowalski ma na swoim koncie sześć spotkań w Ekstraklasie, a na najwyższym poziomie rozgrywek zadebiutował jeszcze w 2019 roku podczas meczu z Zagłębiem Sosnowiec, stając się przy tym najmłodszym debiutantem w historii Ekstraklasy.