Xavi o Lewandowskim: „Jest wzorem i naturalnym liderem”

22.08.2022

W niedzielę Robert Lewandowski rozwiązał worek z bramkami i dwukrotnie trafił do siatki w spotkaniu z Realem Sociedad. Ciepłych słów pod adresem Polaka nie szczędził po meczu Xavi.

W drugiej kolejce Ła Liga FC Barcelona pokonała w wyjazdowym spotkaniu Real Sociedad 4:1. Dwa gole dla drużyny gości zdobył Robert Lewandowski, który tym samym otworzył swój dorobek bramkowy w hiszpańskiej ekstraklasie. O świetnej dyspozycji polskiego napastnika na początku tego sezonu mówią nie tylko kibice, ale również szkoleniowiec „Dumy Katalonii ” – Xavi.

Wzór do naśladowania

Oprócz tego, co widzą wszyscy, wnosi wiele innych rzeczy. Ma zdolności przywódcze. Mówi nam, co widzi. Jest wzorem, spektakularnym piłkarzem, naturalnym liderem. To zawodnik na teraz, ale również wiążemy z nim przyszłość – powiedział Xavi na łamach „Mundo Deportivo”.

Już w najbliższy weekend Barcelona stanie przed kolejnym wyzwaniem, a Robert Lewandowski otrzyma kolejną szansę, by udowodnić swoją wartość. „Duma Katalonii” zagra w niedzielę na Camp Nou z Realem Valladolid.