Tomasz Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk!

01.09.2022

Lechia Gdańsk oficjalnie poinformowała o zakończeniu współpracy z trenerem Tomaszem Kaczmarkiem. Czarę goryczy przelała środowa klęska z Lechem Poznań. 

Zwolnienia Kaczmarka niektórzy spodziewali się już od jakiegoś czasu. Lechia ma za sobą fatalny początek sezonu. W pięciu ligowych spotkaniach gdańszczanie zdołali zgromadzić zaledwie trzy punkty, przez co finalnie wylądowali na ostatnim miejscu w stawce.

Ostatni mecz Kaczmarka

O losie trenera Kaczmarka definitywnie przeważyła wczorajsza porażka z Lechem Poznań. Trapiony problemami „Kolejorz” mimo wszystko okazał się być drużyną o wiele lepszą od Lechii i rozbił biało-zielonych aż 3:0. O tym, że los szkoleniowca gdańszczan jest już przesądzony można było przekonać się już podczas pomeczowej konferencji prasowej.

Klub oficjalnie poinformował o zwolnieniu Kaczmarka tuż przed pierwszą w nocy.

– Klub podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Tomaszem Kaczmarkiem po przegranym 0:3 meczu z Lechem Poznań. Jego obowiązki przejmie II trener Maciej Kalkowski, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie drużyny do sobotniego meczu z Wartą Poznań. Wraz z Tomaszem Kaczmarkiem pracę w Lechii kończy jeden z asystentów – Emanuel Ribeiro – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Lechii za współpracę podziękował również Kaczmarek: – Bycie trenerem Lechii Gdańsk było dla mnie zaszczytem. Dziękuję moim zawodnikom i wszystkim współpracownikom za wspólny czas i wspólną pracę. Drużynie i całemu klubowi życzę powrotu na zwycięską ścieżkę. Chciałbym bardzo podziękować kibicom za miłe przyjęcie i wsparcie do samego końca – powiedział.