Tomasz Grzegorczyk nie jest już trenerem Resovii

06.09.2022

Resovia poinformowała o tym, że Tomasz Grzegorczyk nie będzie dłużej trenerem pierwszej drużyny, która występuje na zapleczu Ekstraklasy. Klub zdecydował się na zmianę po dziewięciu ligowych kolejkach.

Resovia bardzo źle wystartowała w obecnym sezonie. Drużyna z Podkarpacia w dziewięciu meczach zdobyła cztery punkty po czterech remisach. Jedynym zwycięstwem Resovii pozostaje niespodziewany triumf w 1/32 finału Pucharu Polski nad Miedzią Legnica. To jednak nie uchroniło Tomasza Grzegorczyka i 41-letni trener został we wtorek zwolniony.

O tym, że klub chce pozbyć się Grzegorczyka wiedzieliśmy od kilku dni – decyzję podjęto już w sobotę po kolejnej ligowej porażce ze Skrą Częstochowa. Wczoraj pisaliśmy o tym, że klubu nie poprowadzi Ireneusz Mamrot, a innym kandydatem jest Dariusz Marzec. Ta opcja także nie jest już możliwa, bowiem Dariusz Marzec został dziś ogłoszony nowym trenerem Wieczystej Kraków.

Nazwisko nowego szkoleniowca poznamy jeszcze przed najbliższym meczem. W poniedziałek Resovia zagra na wyjeździe z Chrobrym Głogów.