Xavi: Moim zdaniem mamy szansę na wygraną

13.09.2022

We wtorkowy wieczór czeka nas jeden ze szlagierów fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Bayern podejmie Barcelonę. Co przed tym spotkaniem do powiedzenia miał Xavi?

Według szkoleniowca Barcelony, spotkanie w Monachium będzie bardzo wyrównane. Zdaniem Xaviego znacznie może mieć podobny styl gry obu ekip. – Moim zdaniem będzie to bardzo wyrównany mecz. My i Bayern chcemy mieć piłkę, naciskamy na rywala wysoko i chcemy zanotować szybki odbiór. Spodziewam się meczu o wysokiej intensywności. Postaramy się dominować na boisku, ale wiemy z kim się mierzymy – przyznał Xavi.

Xavi poproszony został także o odniesienie się do osoby Roberta Lewandowskiego, który wraca do Monachium, ale w barwach Dumy Katalonii. – Robert wygląda bardzo dobrze, jest spokojny i pewny siebie. To lider, który wie w jakim meczu zagra. Daliśmy mu w weekend trochę czasu na odpoczynek. Jako zespół czujemy, że znajdujemy się w dobrej formie i jesteśmy gotowi na mecz z Bayernem – powiedział opiekun Blaugrany.

– Jako drużyna jesteśmy pokorni. Musimy pamiętać, że przed rokiem zagraliśmy w Monachium mecz, który bardzo nas dotknął. Chciałbym abyśmy teraz dali z siebie wszystko. Moim zdaniem mamy szansę na wygraną, ale jak mówię, musimy zachować pokorę i skupić się na pracy – zakończył Xavi.

Początek meczu Bayern – Barcelona dzisiaj o godzinie 21:00.