Tomasz Kwiatkowski sędzią VAR w hicie Ligi Mistrzów

13.09.2022

Nie tylko Robert Lewandowski z Polaków będzie obecny na dzisiejszym hicie Ligi Mistrzów. Bayern zagra z Barceloną, a arbitrem VAR został Tomasz Kwiatkowski.

Polski sędzia wspomoże tym samym holenderski zespół na boisku z Dannym Makkelie na czele. Warto jednak dodać, że Tomasz Kwiatkowski ma przed sobą niezwykle intensywne trzy dni z europejskimi pucharami. Arbiter z Warszawy będzie na wozie VAR podczas trzech meczów pucharowych. W środę wspomoże sędziów spotkania Chelsea – Red Bull Salzburg, a w czwartek Real Betis – Łudogorec Razgrad w ramach Ligi Europy. To możliwe, dzięki systemowi VAR obsługiwanemu z centrali UEFA w Nyonie.

Tomasz Kwiatkowski to nie jedyny polski sędzia, który w tym tygodniu pojedzie na puchary. Prosto z murawy swoje zrobią Bartosz Frankowski i Paweł Raczkowski. W obu przypadkach chodzi o mecze Ligi Europy. Frankowski poprowadzi mecz Union Saint-Gilloise-Malmoe. Jego zespół wspomogą: Marcin Boniek i Jakub Winkler, a sędzią technicznym będzie Krzysztof Jakubik. Na sędziego głównego VAR wyznaczony został Piotr Lasyk, a jego asystentem będzie Krzysztof Myrmus.

Z kolei Raczkowski leci do Naddniestrza na mecz Sheriffa Tiraspol z Manchesterem United. Zespół uzupełnią: Radosław Siejka i Adam Kupsik, a technicznym będzie Tomasz Musiał. Sędzią VAR będzie Paweł Pskit, a jego asystentem będzie Paweł Malec.

Ponadto poznaliśmy także rozjemców spotkania Lecha Poznań z Austrią Wiedeń. Głównym został Peter Kjærsgaard-Andersen. Duński zespół uzupełnią Dennis Rasmussen i Ole Kronlykke oraz Jakob Sundberg w roli technicznego sędziego.