Radosław Sobolewski nowym trenerem Wisły Kraków

04.10.2022

Po raz kolejny Radosław Sobolewski obejmuje stery w Wiśle Kraków. Były reprezentant Polski ponownie wskakuje w rolę tymczasowego trenera. Zastąpi na stanowisku Jerzego Brzęczka.

Kariera trenerska byłego pomocnika cały czas jest związana z Wisłą Kraków, z niecałą dwuletnią przerwą na pracę w imienniczce z Płocka. Radosław Sobolewski najpierw był asystentem Kiko Ramireza, później Dariusza Wdowczyka czy Kazimierza Kmiecika. Następnie podobną rolę pełnił za kadencji Macieja Stolarczyka i Joana Carillo, a ostatnio Jerzego Brzęczka. W międzyczasie kilkukrotnie obejmował rolę tymczasowego trenera Białej Gwiazdy. Tak było na przełomie 2016 i 2017 roku, a także rok później. Teraz wydaje się, że jego rola pierwszego szkoleniowca potrwa dłużej.

Rolę szkoleniowca pierwszej drużyny Wisły Kraków przejął Radosław Sobolewski, który zastąpił na tym stanowisku Jerzego Brzęczka. Umowa wiążąca nowego trenera Białej Gwiazdy z klubem obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku i zawiera opcję przedłużenia w momencie awansu do PKO Bank Polski Ekstraklasy – czytamy w komunikacie klubu.

Radosław Sobolewski swój kolejny debiut zaliczy już w najbliższy piątek. Rywalem Wisły Kraków przy Reymonta będzie ŁKS Łódź. Początek spotkania o godzinie 20:30.