Reprezentacja Polski U21 znowu przegrywa. Tym razem gorsza od Chorwatów

17.11.2022

Podczas gdy pierwsza kadra wyleciała do Kataru, młodzieżówka gra dwa ostatnie mecze na zakończenie 2022 roku. Dzisiaj przegrała w chorwackiej Puli z gospodarzami 1:3.

Reprezentacja Polski U21 pod wodzą Michała Probierza nadal czeka na premierowe zwycięstwo. Były szkoleniowiec Cracovii przejął kadrę po nieudanych eliminacjach do Euro 2023. We wrześniu dwa mecze, teraz trzeci i nadal bez wygranej. Dwa miesiące temu lepsza była Grecja, zaś tylko remis udało się ugrać z Łotwą. Teraz poprzeczka powędrowała znacznie wyżej. Rywalem Chorwacja, która awansowała na turniej. Warto dodać, że ekipa z Bałkanów pokonała w barażach o ten turniej Duńczyków.

Biało-czerwoni prowadzili w Puli nawet 1:0, po trafieniu Filipa Szymczaka. Dla napastnika Lecha Poznań końcówka rundy była świetna. Trafił przeciwko Koronie, trafił w Białymstoku, a teraz kolejne trafienie, ale już w kadrze. Niestety potem już tylko strzelali gospodarze. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie Stipe Biuk, a pod koniec meczu Marin Ljubicić.

Chorwacja 3-1 Polska
Stipe Biuk 32, 45, Marin Ljubičić 89 – Filip Szymczak 20

Bieszczad – Wójtowicz (46′ Kłudka), Mosór, Peda, Szmyt – Musiałowski (46′ Ratajczyk), Biegański, Łęgowski (83′ Fornalczyk), Marchwiński (76′ Rakoczy), Myszor (63′ Buksa) – Szymczak

Polska U21 zagra jeszcze jedno spotkanie w tym roku. W poniedziałek, w chorwackim Medulinie rywalem będzie Turcja.