Brazylia pokonuje Szwajcarię na Mistrzostwach Świata

28.11.2022

Jednym z hitów drugiej kolejki Mistrzostw Świata w Katarze miało być spotkanie pomiędzy Brazylią a Szwajcarią. Lepsza okazała się drużyna z Ameryki Południowej, która wygrała 1:0.

Warto podkreślić, że Brazylią do spotkania ze Szwajcarią przystąpiła bez Neymara, który doznał kontuzji w starciu z Serbią. Pomimo to, Canarinhos od początku uzyskali przewagę nad rywalem. Najlepszą szansę w pierwszej połowie na zdobycie bramki zmarnował Vinicius Junior.

Ten sam piłkarz wpisał się na listę strzelców po godzinie gry, ale jego trafienie zostało anulowane przez VAR. Wydawało się, że Szwajcaria będzie w stanie utrzymać remis do końca, ale ostatecznie w 83. minucie trzy punkty Brazylii zapewnił Casemiro.

Dzięki wygranej Brazylia jest już pewna awansu z grupy. Szwajcaria swoją przepustkę do 1/8 finału będzie musiała wywalczyć w ostatnim spotkaniu przeciwko Serbii.

Brazylia 1:0 Szwajcaria
Gol: Casemiro