Joao Felix odejdzie z Atletico. Jest faworyt do sprowadzenia Portugalczyka

07.12.2022

Wygląda na to, że Joao Felix odejdzie z Atletico Madryt już w najbliższym lub letnim oknie transferowym. Portugalczyk chce opuścić zespół ze stolicy Hiszpanii, a władze drużyny nie zamierzają specjalnie stawać mu na drodze. Według ostatnich doniesień mediów, głównym faworytem do sprowadzenia Felixa jest PSG, choć chętnych nie brakuje.

Joao Felix trafił do Atletico Madryt w 2019 roku jako następca Antoine’a Griezmanna. Pierwszy sezon w wykonaniu Portugalczyka nie był wybitny, gdyż Felix strzelił 6 goli w 27 ligowych meczach oraz zanotował tylko 1 asystę. W kolejnej kampanii było wyraźnie lepiej, gdyż 23-latek miał już udział przy 13 ligowych bramkach Atletico.

W trwającej kampanii Joao Felix pełni przede wszystkim rolę rezerwowego. Nic dziwnego, że napastnik chce opuścić madrycki klub.

Joao Felix odejdzie z Atletico

Jak informuje hiszpański dziennikarz Matteo Moretto, zainteresowanie Portugalczykiem jest spore, a na ten moment największe szanse na sprowadzenie 23-latka ma PSG. Atletico oczekuje za Felixa około 140 milionów euro. Zainteresowanie graczem wykazują również Chelsea, Arsenal czy Bayern Monachium.