Szewczenko zastąpi Michniewicza? PZPN skontaktował się z otoczeniem Ukraińca

12.12.2022

Jak poinformował na Twitterze Tomasz Ćwiąkała, Polski Związek Piłki Nożnej skontaktował się już z otoczeniem Andrija Szewczenki w sprawie potencjalnego objęcia przez ukraińskiego szkoleniowca posady selekcjonera reprezentacji Polski.

Poniedziałkowy komunikat PZPN wyjaśnił niewiele. Wiemy, że Polski Związek Piłki Nożnej nie zdecyduje się na skorzystanie z klauzuli przedłużenia kontraktu z Czesławem Michniewiczem. Nie oznacza to oczywiście, że współpraca z obecnym selekcjonerem na pewno nie będzie kontynuowana. Trudno jest jednak ukryć, że pozycja szkoleniowca, pod wodzą którego reprezentacja Polski zakwalifikowała się do 1/8 finału mistrzostw świata, nie jest obecnie najmocniejsza.

Szewczenko selekcjonerem?

Tym samym wystartowała więc giełda nazwisk potencjalnych następców Michniewicza na stanowisku selekcjonera. Mówi się, że prezes Cezary Kulesza kontaktował się już z Maciejem Skorżą, jednak były trener Lecha Poznań podjął już pracę w Japonii i nie zamierza z niej rezygnować.

Dziennikarz Tomasz Ćwiąkała potwierdza, że faworytem prezesa PZPN cały czas pozostaje Andrij Szewczenko. Ukrainiec był już brany pod uwagę na początku 2022 roku, kiedy trwały poszukiwania następcy Paulo Sousy. Teraz temat byłego znakomitego piłkarza powraca, a rozmowy pomiędzy stronami już się rozpoczęły.