Marokańczycy bez medalu. Chorwacja ponownie na podium mistrzostw świata

17.12.2022

Za nami przedostatnie spotkanie katarskiego mundialu. W meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata reprezentacja Chorwacji okazała się lepsza od Maroka. 

Spotkanie Chorwacji i Maroka rozpoczęło się od mocnego uderzenia. Już w 7. minucie meczu do siatki trafił Gvardiol. Ekipa z Bałkanów nie mogła jednak cieszyć się zbyt długo z prowadzenia, gdyż zaledwie dwie minuty później stan rywalizacji wyrównał Dari. Taki początek zwiastował ogromne emocje w dalszej części meczu.

Bez goli w drugiej części

Na koleje trafienie przyszło nam jednak poczekać do końcówki pierwszej połowy. Wówczas Chorwaci ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Orsicia. Tym razem Maroko nie zdołało już błyskawicznie odpowiedzieć. Na właściwą odpowiedź ze strony zespołu z Afryki Północnej nie wystarczyło nawet 90 minut oraz kolejnych 6 doliczonych do podstawowego czasu gry.

Końcowy gwizdek sędziego przyniósł ogromną radość Chorwatom, który po raz drugi z rzędu kończą rywalizację w mistrzostwach świata na podium. Maroko, pomimo fantastycznego turnieju, na którym zapracowało na miano największej sensacji, tym razem musi obejść się smakiem.