Niesamowity finał Mundialu! Argentyna po raz trzeci mistrzem świata!

18.12.2022

Niebywały przebieg miał finał Mistrzostw Świata w Katarze. Argentyna pokonała Francję po rzutach karnych i sięgnęła po trzeci w historii Mundial!

Pierwsza połowa w zupełności toczyła się pod dyktando Argentyny, która prowadziła po niej 2:0. Najpierw rzut karny na gola zamienił Leo Messi, a następnie na 2:0 po fantastycznej kontrze podwyższył Angel Di Maria!

W drugiej połowie długo wydawało się, że Francuzi nie będą w stanie odrobić strat. Ostatecznie w 80. i 81. minucie dublet zanotował Kylian Mbappe. Gwiazdor PSG najpierw wykorzystał rzut karny, a następnie popisał się fantastycznym strzałem z woleja.

W dogrywce głównie aktorzy, czyli Messi i Mbappe, ponownie trafiali do siatki. Najpierw zrobił do kapitan Argentyńczyków, który w 108. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Dziesięć minut później na 3:3 strzałem z kolejnego rzutu karnego wyrównał Mbappe.

O losach mistrzostwa świata decydował konkurs rzutów karnych. W tych lepiej wypadli Argentyńczycy, którzy nie pomylili się ani razu. Dwie spośród czterech jedenastek wykorzystali Francuzi – nieudane próby należały do Tchouameniego oraz Comana.

Tym samym Argentyna sięgnęła po tytuł mistrza świata pierwszy raz od 36 lat, a ogólnie po raz trzeci w historii. Zdobycie Mundialu jest także pięknym zwieńczeniem reprezentacyjnej kariery dla wspominanego Leo Messiego, który już wcześniej zapowiedział, że obecne mistrzostwa świata były jego ostatnimi.

Argentyna – Francja 3:3, karne: 4:2
Gole: 1:0 Messi; 2:0 Di Maria; 2:1 Mbappe; 2:2 Mbappe; 3:2 Messi; 3:3 Mbappe