Wietrzenie szatni w Wiśle Kraków. Ośmiu piłkarzy odejdzie z klubu

28.12.2022

Wisła Kraków opublikowała komunikat, w którym poinformowała, że podczas najbliższej rundy nie będzie korzystać już z usług ośmiu zawodników.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu klub z Reymonta ogłosił, że nowym dyrektorem sportowym został Kiko Ramirez. Teraz Wisła opublikowała listę ośmiu piłkarzy, którzy decyzją pionu sportowego nie będą już kontynuować swojej przygody w zespole Białej Gwiazdy.

– Decyzją działu sportowego, sztabu szkoleniowego i zarządu TS Wisła Kraków SA – po analizie wizji rozwoju drużyny przedstawionej przez trenera – trzonu przedstawionej koncepcji nie będą stanowić: Ivan Borna Jelić Balta, Momo Cissé, Sławomir Chmiel, Dor Hugi, Jakub Niewiadomski, Patryk Plewka, Piotr Starzyński, Krystian Wachowiak – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Jednocześnie wiele wskazuje na to, że do klubu dołączy David Junca. Hiszpan ma być pierwszym transferem wspominanego Kiko Ramireza.

Wisła Kraków zakończyła 2022 rok na dziesiątym miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi. Do miejsca gwarantującego grę w barażach o Ekstraklasę Biała Gwiazda traci cztery oczka.