Argentyna wyszarpie zwycięstwo nad Chorwacją

21.06.2018
Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:35
Nasz typ
kurs 2,15 Wygrana 1
Mistrzostwa Świata 2018
Argentyna
vs
Chorwacja

W czwartkowy wieczór oczy kibiców zwrócone będą na gwiazdę reprezentacji Argentyny i Barcelony. Lionel Messi w meczu z Islandią (1:1) zagrał przeciętnie, nie wykorzystał również rzutu karnego. Ale nic dwa razy się nie zdarza.

Porównując ostatnie wyniki obu drużyn faworytem spotkania wydaje się… Chorwacja. Argentyna, mimo wielu świetnych piłkarzy, spisuje się średnio. Choć w ofensywie naszpikowana jest gwiazdami, ma problemy ze zdobywaniem bramek. Oczywiście zdarzają się takie mecze jak towarzyski z Haiti, zakończony wygraną 4:0 (trzy bramki Messiego), ale rywal zaprezentował się w defensywie fatalnie. Z twardo i nieustępliwie grającymi Islandczykami nie poszło już tak dobrze. Albicelestes prowadzili, jednak szybko stracili bramkę i nie potrafili już odwrócić wyniku. Zawiódł zwłaszcza Messi.

Słaba Argentyna na początku

I właśnie w słabym początku mistrzostw gwiazdy Barcelony należy upatrywać końcowego sukcesu Argentyny. – Jest naszym liderem i kapitanem. Jest pierwszym, który chce zmienić obraz zespołu z pierwszego meczu, a my wszyscy jesteśmy po to, żeby mu w tym pomóc – zaznacza Paulo Dybala. Argentyńska prasa sugeruje, że w składzie zajdą spore zmiany. Na ławce usiąść ma m.in. Angel di Maria.

Chorwaci przystąpią do spotkania w dobrych nastrojach, po wygranej nad Nigerią (2:0), choć po tym meczu doszło w drużynie do małego spięcia. Selekcjoner Zlatko Dalic odesłał do domu napastnika Nikolę Kalinica, który odmówił wejścia na boisko w końcówce spotkania z drużyną z Afryki. Twierdził, że bolą go plecy.

To mecz z kategorii, każdy wynik jest możliwy. Chorwaci w składzie mają wiele gwiazd światowego formatu, które marzą o odniesieniu w Rosji sukcesu. Argentyna ma potencjał i jest w stanie pokonać każdego. Wielu goli w tym spotkaniu raczej nie należy się spodziewać. Warto zagrać poniżej 2,5 bramki (kurs 1.64). Niewykluczony jest remis (kurs 3.2), a także bramka zdobyta przez Messiego (kurs 2.15). My stawiamy na wygraną, skromną, Argentyny (kurs 2.15). W końcu muszą się przebudzić…