„Podjąłem najlepszą możliwą decyzję” – Matteo Guendouzi komentuje swój wybór

11.12.2018

Od początku sezonu Arsenal przeszedł prawdziwą rewolucję w środku pola. Unai Emery coraz częściej stawia na dwóch pomocników, którzy kilka miesięcy temu zasilili zespół. Matteo Guendouzi oraz Lucas Torreira, bo o nich mowa, od kilku spotkań odgrywają kluczową decyzję w drużynie. 

O wiele mniejsze szanse na regularną grę miał 19-letni Francuz. Guendouzi dołączył do „Kanonierów” z FC Lorient za kwotę 8 milionów euro. Ze względu na swój młody wiek oraz niewielkie doświadczenie w grze na najwyższym poziomie, Matteo miał powoli wchodzić do drużyny.

Unai Emery znalazł zupełnie inne zadanie do zawodnika. Guendouzi rozegrał całe spotkanie z Manchesterem City oraz Chelsea. Francuz w tak ważnych spotkaniach zaprezentował się całkiem solidnie. Dobra postawa spowodowała, że Matteo regularnie pojawia się na murawie.

Jak przyznał piłkarz w ostatnim wywiadzie, transfer do Arsenalu był najlepszą możliwą decyzją – Dołączenie do Arsenalu to najlepsza możliwa decyzja jaką podjąłem. Kiedy otrzymałem propozycję, nie wahałem się ani chwili. Kiedy byłem młody, oglądałem Arsenal. W tym klubie ważną rolę odgrywają również Francuzi.

Guendouzi przyznał także, że miał ofertę z innego europejskiego giganta – To prawda. Miałem ofertę z PSG. Podobnie jak inne kluby, które wykazywały zainteresowanie. Przeprowadzaliśmy wiele rozmów.  

Jak na razie transfer Francuza dla Arsenalu jest strzałem w dziesiątkę. Pomimo młodego wieku, Matteo Guendouzi wygląda bardzo pewnie w środku pola.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!