Tonali opóźniony, ale pewny. Hit transferowy kwestią czasu

02.07.2023

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że Sandro Tonali dołączy do Newcastle. Kibice Milanu byli niezadowoleni z takiego ruchu, ale klub był zmuszony do jego sprzedaży, gdyż potrzebował środków z transferu. Jak donosi między innymi Fabrizio Romano, transfer Tonaliego zostanie opóźniony, ale jego przenosiny są pewne.

Sandro Tonali dołączy do Newcastle

Sandro Tonali to jeden z najbardziej obiecujących włoskich piłkarzy młodego pokolenia. Kilka dni temu spore zainteresowanie 23-latkie wykazał Newcastle, które za zawodnika ma zapłacić 70 milionów euro, choć niektóre media wspominają nawet o 80 milionach. Sroki dokonują bardzo dobrych transferów, co zaowocowało uplasowaniem się na czwartej pozycji w Premier League i awansem do Ligi Mistrzów.  Sandro Tonali chciał zostać legendą Milanu, dlatego gdy dowiedział się o odejściu z klubu zalazł się łzami. Pierwotnie jego transfer miał zostać ogłoszony 1 lipca, ale oficjalkę będzie trzeba przełożyć na kolejne dni.

Sandro Tonali – pomocnik na lata

Sandro Tonali to młody pomocnik, skupiający się w głównej mierze na zadaniach defensywnych. Swoją młodzieżową karierą rozpoczynał w Piacenzie, z której po trzech latach przeniósł się do Bresci. To właśnie w tym klubie zadebiutował w seniorskiej piłce. W 2017 wystąpił w przegranym meczu Serie B z Avellino. W sezonie 2018/2019 awansował z Brescią do Serie A, wygrywając Serie B. W najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech zadebiutował mając 19 lat. Brescia tego sezonu zajęła dopiero 19. miejsce i wróciła do Serie B. Tonali został jednak w Serie A, ponieważ został wypożyczony przez Milan, a po rocznym wypożyczeniu przeniósł się na stałe do Rossonerich. W sezonie 2021/2022 został mistrzem Włoch.

Polski legalny bukmacher BETFAN oferuje zakłady na transfery piłkarskie.

Fot. Pressfocus