Kristoffer Velde opuści Lecha Poznań?

04.07.2023

Jak donosi między innymi Fabrizio Romano, Kristoffer Velde może wkrótce opuścić Lech Poznań. Jednym z czołowych piłkarzy Kolejorza ma być zainteresowany Besiktas. Norweg po udanej kampanii zwrócił uwagę zagranicznych klubów.

Kristoffer Velde na liście życzeń Besiktasu

Sensacyjne doniesienia potwierdził jeden z najlepiej doinformowanych dziennikarzy – Fabrizio Romano. Włoch podał informację, że Kristoffer Velde znalazł się z kręgu zainteresowań Besiktasu. Obiecujący Norweg ma kontrakt ważny do końca 2025 roku, a przez Transfermarkt jest wyceniany na 2,5 miliona euro. Po odejściu Skórasia miał być bardzo ważnym ogniwem ofensywy Kolejorza, ale wkrótce także Norweg może opuścić Lecha.

Velde przykuł uwagę zagranicznych klubów dobrymi występami

Miniony sezon był dla Kristoffera Velde niezwykle udany. Norweg mógł mieć lepszy początek kampanii, ale jest to czepianie się szczegółów. W najważniejszych meczach nie zawodził. Zdobywał bramki w hitowych starciach i często wpisywał się na listę strzelców w Lidze Konferencji. W dwumeczu z Fiorentiną strzelił dwa gole. Dobrze spisywał się też w Ekstraklasie, gdzie 30 meczach strzelił osiem goli i zanotował trzy asysty. Znakomity sezon w Lechu sprawił, że otrzymał kilka minut w reprezentacji Norwegii w czerwcowym starciu eliminacji Euro 2024 z Cyprem.

Fot. Pressfocus