Luis Enrique nowym trenerem PSG!

05.07.2023

Dziś dowiedzieliśmy się, że PSG zwolniło swojego trenera Christopha Galtiera. Paryżanie nie tracą czasu i już oficjalnie znamy jego następcę. Jak informują media nowym trenerem klubu został Luis Enrique.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Luis Enrique szybko zastąpił Christopha Galtiera

Wygląda na to że Paris Saint-Germain planuje zmienić filozofie budowania składu i od nowego sezonu zaczną stawiać na młodych, dobrze zapowiadających się piłkarzy. Klub ogłosił, że ich nowym trenerem został Luis Enrique, który w tej roli powinien wypaść pozytywnie. Piłkarze pod rządami Enrique rozwijają skrzydła, a sam Hiszpan nie boi się stawiać na młodzież.

Poprzednim trenerem paryżan był Christophe Galtier. Drużyna PSG nie prezentowała się najlepiej za jego kadencji. Co prawda zostali mistrzem Francji, ale o miano mistrza musieli walczyć do ostatnich kolejek. W ostatnich latach Paris Saint-Germain przyzwyczaił nas, że wygrywa Ligue 1 długo przed końcem sezonu ze sporą zaliczką punktową. Wydaję się że roszada na stanowisku trenera jest dobrym ruchem. A nazwisko Luisa Enrique budzi większy szacunek wśród piłkarzy, z czym w ostatnich latach też były problem.

Luis Enrique – dwukrotny mistrz Hiszpanii z Barceloną

Luis Enrique na stanowisku trenera pierwsze sukcesy odniósł w Barcelonie. W drużynie z Katalonii spędził trzy lata co roku wygrywając Puchar Hiszpanii. Do tego dwukrotnie zdobył mistrzostwo La Liga oraz w sezonie 2014/2015 wywalczył razem z Barceloną trofeum Ligi Mistrzów. Po przygodzie z Dumą Katalonii, objął stanowisko selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. Kadrę narodową poprowadził w 44 meczach. La Furia Roja pod jego kierownictwem zanotowała 24 zwycięstwa i odnotowała 9 porażek.

Kiedy Paris Saint-Germain rozpocznie sezon?

Hiszpan pierwszy raz poprowadzi drużynę PSG 21 lipca, będzie to sparing z Le Havre. Na pierwszy oficjalny mecz przyjdzie nam poczekać do 5 sierpnia. Paris Saint-Germain zagra z Toulouse. Stawką tego meczu będzie Superpuchar Francji.

Fot. PSG Official Site