UEFA potwierdziła nowy puchar

08.07.2023

W 2021 UEFA stworzyła nowe rozgrywki, a mianowicie Ligę Konferencji. Są to zaraz po Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy, trzecie najbardziej prestiżowe zawody w europejskich pucharach. Jak podają media już 19 lipca zadebiutują kolejne rozgrywki.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Nowy format rozgrywek, premiera już niedługo

UEFA wraz z CONMEBOL zainicjowały nowy format rozgrywek, w których to zwycięzca Ligi Europy zmierzy się ze zdobywcą pucharu Copa Sudamericana. Są to rozgrywki na wzór Ligi Europy, lecz mają one miejsce w Ameryce Południowej. Można powiedzieć że będzie to Superpuchar pomiędzy Europą a Ameryką. Ostatnim zwycięzcą południowo-amerykańskiego pucharu została ekwadorska drużyna Independiente del Valle. Tak więc ich rywalem w pierwszym finale rozgrywek zostanie Sevilla. Klub z La Liga, 16 sierpnia zmierzy się w meczu o Superpuchar Europy ze zdobywcą Champions League, czyli Manchesterem City. Zespół z Hiszpanii będzie miał zatem okazję do zdobycia dwóch trofeów zaraz na początku nadchodzącego sezonu.

Bohaterowie pierwszego meczu nowych rozgrywek

Sevilla jest to zespół reprezentujący na co dzień rozgrywki La Liga. Hiszpański klub w poprzedniej edycji Ligi Europy pokonał AS Romę. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 1:1. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne był rzuty karne, w których to Hiszpanie pokonali Włochów 4:1. Sevilla może pochwalić się następującymi osiągnięciami: Mistrzostwo La Liga, Puchar Hiszpanii 5 razy, Liga Europy 7 razy co jest rekordem w historii tych rozgrywek.

Independiente del Valle występuje w ekwadorskiej lidze – Serie A. Drużyna ta może pochwalić się następującymi sukcesami: Mistrz kraju, Puchar Ekwadoru, Copa Sudamericana x2. Mecz w ramach rozgrywek UEFA CONMEBOL Club Challenge odbędzie się 19 lipca na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán w Sevilli.

Fot. UEFA Offical Site