Aleksandar Mitrović opuści Premier League?

15.07.2023

Okienko transferowe nabiera rozpędu. Tego lata bardzo popularnym kierunkiem stał się Półwysep Arabski, a konkretnie Arabia Saudyjska. Jak podaje włoski dziennikarz Fabrizio Romano, na celowniku Al Hilal klubu z Saudi Pro League znalazł się Aleksandar Mitrović.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Czy serbski napastnik podbiję ligę saudyjską?

Aleksandar Mitrović do Premier League trafił w 2015 roku, za 18,5 miliona euro z Anderlechtu do Newcastle United. Serb jest solidnym zawodnikiem. Na swój najwyższy poziom wszedł jednak w Ekipie Fulham, do której trafił w 2018 roku za kwotę 24,7 milionów euro. Nazwisko Mitrovicia w ostatnich sezonach często przewijało się w kontekście transferu do któregoś z klubów z ,,Top 6”. W lidze angielskiej odnalazł się znakomicie. Profilem pasuje do Premier League. Jest wysoki, waleczny, potrafi znaleźć się w jedenastce przeciwnika. Ostatecznie napastnik pozostał w Fulham. Teraz Al Hilal interesuję się piłkarzem. Jak informuje Fabrizio Romano, transfer zawodnika powinien oscylować w kwocie około 30 milionów euro. Alexandar Mitrović byłby bez wątpienia materiałem na gwiazdę w Saudi Pro League.

Aleksandar Mitrović – profil zawodnika

Mitrović seniorską karierę rozpoczął w Partizanie. Dla serbskiego klubu zdobył 13 goli w w 28 meczach. Następnie, uwagę na niego zwrócili skauci z Anderlechtu i w 2013 roku trafił do Belgii za 5 milionów euro. Podczas gry w klubie z Jupiler Pro League strzelił 36 bramek w 69 spotkaniach. Następnie trafił do Newcastle za 18,5 milionów euro. Dla ekipy Srok zagrał 65 razy i zanotował 14 trafień. Obecnym klubem 28-latka jest Fulham, do którego udał się w 2018 roku za 24,7 milionów euro. Do tego czasu dla klubu z Londynu strzelił 109 goli w 189 meczach. W ostatnim sezonie może się pochwalić 15 bramkami w 28 spotkaniach.

Fot. PressFocus