Riyad Mahrez opuści Manchester City

19.07.2023

Arabia Saudyjska się nie zatrzymuje. Tego lata to właśnie ta liga stała się najpopularniejszym kierunkiem. Jak podają media kolejnym zawodnikiem, który zasili szeregi Saudi Pro League jest Riyad Mahrez z Manchesteru City.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Beniaminek Saudi Pro Legue ściąga gwiazdy Premier League

Al Ahli od nowego sezonu będzie występował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Arabii Saudyjskiej. Świeżo upieczony beniaminek ściągnął z Europy już Roberto Firmino z Liverpoolu oraz Edouarda Mendiego z Chelsea. Według informacji podanych przez media, na celowniku Al Ahli znalazła się kolejna gwiazda Premier League – Riyhad Mahrez. Aktualny mistrz Anglii na transakcji ma zarobić 30 milionów euro plus 5 milionów euro w postaci bonusów.

Mahrez w Premier League wygrał wszystko

Mahrez w 2014 roku trafił do Leicester City. Był jedną z pierwszoplanowych postaci w słynnym sezonie niespodziance, kiedy Leicester nieoczekiwanie zdobył mistrzostwo Anglii. Był to sezon 2015/16. Świetna postawa w drużynie Lisów, zaowocowała transferem w 2018 roku do Manchesteru City, za kwotę 67,8 milionów euro. 32-letni Algierczyk z Obywatelami zdobył: 4 razy Mistrzostwo Anglii, 2 razy Puchar Anglii, 3 Puchar Ligi Angielskiej oraz triumfował w Lidze Mistrzów. Mahrez może pochwalić się także indywidualnym osiągnięciem, a mianowicie za czasów gry w Leicester, w mistrzowskim sezonie został zawodnikiem roku Premier League.

Fot. PressFocus