Transfer Ronaldo do Juventusu uzgodniono o wiele wcześniej?!
18.12.2018

Odejście Cristiano Ronaldo z Realu Madryt było modnym tematem niemalże na każde okienko transferowe w kilku ostatnich latach. Gdy się to jednak ostatecznie wydarzyło, 33-letni napastnik zaszokował dosłownie wszystkich. Zapewne włącznie z samym sobą.

Po raz pierwszy Portugalczyk napomknął o tym pomyśle po finale Ligi Mistrzów w Kijowie. Wówczas do hiszpańskich mediów wypalił, że przyszedł czas na zmian. Według słów Jorge Mendesa, agenta zawodnika, decyzja została podjęta już w styczniu.

– Juventus za wszelką cenę chciał pozyskać Ronaldo. Cristiano powiedział mi, że chce grać dla Juventusu już w styczniu. Pierwotnie myślałem, że to niemożliwe. Powiedziałem mu o tym jak skomplikowana będzie ta operacja, a następnie spotkałem się z dyrektorami w Turynie – z Pavelem Nedvedem oraz Fabio Paraticim. Miało to miejsce przed meczami pomiędzy „Starą Damą”, a Realem w Lidze Mistrzów. Negocjacje okazały się trudne i trwały kilka miesięcy.

Jak widać otoczenie zawodnika, wraz z dwoma klubami, skrzętnie ukrywali rozmowy na temat transferu Portugalczyka. O przenosinach do Juventusu jako pierwszy poinformował dziennik „Tuttosport”. Na te informację musieliśmy poczekać aż do czerwca.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!