Spartak Trnawa – analiza rywala Lecha Poznań

05.08.2023

Lech Poznań w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji zagra ze Spartakiem Trnawa. Gospodarze zajęli trzecie miejsce w lidze słowackiej. Kolejorz jest faworytem tego dwumeczu. 

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Spartak Trnawa – analiza rywala

Spartak Trnawa to przeciwnik Lecha Poznań w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji. Jest to klub, który zajął trzecie miejsce w lidze słowackiej. W poprzedniej rundzie udało mu się wyeliminować Audę (5:2).

Aż trzy polskie kluby mierzyły się ze Spartakiem Trnawa w oficjalnych spotkaniach. Pierwszym z nich była Wisła Kraków, która w 1974 roku dwa razy zremisowała z tym zespołem w Pucharze Intertoto (0:0 i 2:2).

Następna była Legia Warszawa, w sezonie 2018/2019 odpadła ze Spartakiem Trnawa w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. U siebie Wojskowi przegrali 0:2, a na wyjeździe wygrali 1:0.

Odwet za Legię wziął Raków Częstochowa w sezonie 2022/2023. Medaliki wygrały w dwumeczu 3:0, ale nie udało im się wówczas awansować do fazy grupowej.

Spartak Trnawa – wartość klubu i zawodników

Spartak Trnawa jest mało wartościowym klubem. Transfermarkt wycenia go na nieco ponad 7,25 milionów euro. Dla porównania, Lech Poznań jest warty prawie 33 miliony euro. Najbardziej wartościowym piłkarzem Spartaka jest Sebastian Kosa. 19-letni stoper wyceniany jest na 0,6 mln euro. W Spartaku brakuje indywidualności, które potrafią rozstrzygnąć losy rywalizacji. Świadczy o tym klasyfikacja strzelców ligi słowackiej. Najwyżej sklasyfikowany zawodnik Spartaka uplasował się na 16. pozycji. Był nim Taiwo, który strzelił pięć bramek i przeniósł się do Riga FC.

Kiedy dwumecz Lech Poznań – Spartak Trnawa

Eliminacje Ligi Konferencji odbywają się zazwyczaj w czwartek i w przypadku tego dwumeczu nie będzie wyjątku. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 10 sierpnia, a drugie na 17 sierpnia.