“Nie jestem małpą”. Balotelli, Vieira i Eto’o zagrają w filmie o rasizmie
24.12.2018
Ostatnia aktualizacja 25 grudnia, 2018 o 19:18

Temat rasizmu poruszany jest w piłce niezwykle często. Od kiedy futbol stał się sportem globalnym, a piłkarze przemierzają cały świat, nikogo nie dziwi zawodnik z Azji czy Afryki. Wciąż jednak zdarzają się tacy, którzy to wytykają.

W ostatnich latach byliśmy świadkami wielu akcji uświadamiających, pouczających i nakłaniających do tolerancji. Wydaje się, że ludzie zaczynają to rozumieć, jednak by problem wyeliminować w znacznym stopniu, potrzebne będą chyba po prostu zmiany pokoleniowe. O tym, że rasizm jest nadal, ale lepiej się go ukrywa, mówił m.in. Kevin-Prince Boateng.

Okazuje się, że tworzy się kolejna rzecz mająca na celu walkę z rasizmem. Mowa o… filmie, w którym wezmą udział gwiazdy świata piłki, takie jak Samuel Umtiti, Mario Balotelli, Samuel Eto’o, Patrick Vieira i inni.

Dobrze, że powstają takie środki przekazu i w jakimś sensie również nauczania. Wiemy, że żaden film czy slogan nie rozwiąże problemu, ale docierając do jakiejś grupy osób może uświadomi przynajmniej część z nich. A to już coś. Jak dobrze wiadomo, świata się nie zmieni, ale można próbować to robić przynajmniej w jakimś stopniu.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!