Cristiano Ronaldo z ostrym faulem na bramkarzu reprezentacji Słowacji

09.09.2023

Reprezentacja Portugalii wygrała mecz ze Słowacją 0:1. W trakcie trwania spotkania Crisitano Ronaldo dopuścił się niebezpiecznie wyglądającego przewinienia. Piłkarz za faul został ukarany żółtą kartką przez arbitra.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Portugalia pewnie zmierza na Euro 2024

Reprezentacja Portugalii idzie jak burza w meczach eliminacyjnych Euro 2024. Zespół prowadzony przez Roberto Martineza wygrał wszystkie dotychczasowe spotkania, zdobywając 15 goli i nie tracąc żadnej bramki. Europejski zespół zajmuje 1. miejsce w swojej grupie z dorobkiem 15 pktów. W piątkowy wieczór Portugalczycy mierzyli się z 2. w tabeli Słowakami. Słowacja ma w dorobku 10 pktów. Drużyna Calzona Francesco odniosła 3 zwycięstwa, zremisowała z Luksemburgiem i zanotowała porażkę we wspomnianym wcześniej meczu z Portugalią.

Spotkanie Portugalczyków ze Słowakami rozstrzygnął w 43. minucie Bruno Fernandes. Niebezpieczna sytuacja podczas trwania spotkania miała miejsce w 62. minucie. Cristiano Ronaldo znalazł się w polu karnym przeciwników. 38-latek nie trafił jednak w zagrywaną do niego pikę. Napastnik chciał uratować sytuację bramkową i postanowił doskoczyć do futbolówki. Przy próbie oddania uderzenia, zawodnik trafił wślizgiem bramkarza reprezentacji Słowacji, Dubravkę w twarz.

Portugalczyk po kontakcie fizycznym, widząc nadbiegającego sędziego od razu zasygnalizował, że jego zagranie nie było celowe i wie, że zrobił krzywdę bramkarzowi. Piłkarz Al Nassr został ukarany przez arbitra żółtą kartką. Po chwili sytuacja analizowana była przez VAR, jednak sędzia podtrzymał swoją decyzję i Ronaldo dokończył mecz. Dubravka potrzebował pomocy medycznej, jednak również i on zagrał do końca spotkania. Po całym zamieszaniu Cristiano Ronaldo przeprosił zawodnika Newcastle United.

Kiedy reprezentacja Portugalii zagra następny mecz?

W następnym meczu Portugalczycy zmierzą się z 11 września z Luksemburgiem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.