Ile pieniędzy otrzyma Santos jeśli zostanie zwolniony?

11.09.2023

Fernando Santos może wkrótce pożegnać się z reprezentacją Polski. Jak donosi TVP Sport, jest to już tylko kwestia czasu. Portugalczyk w przypadku zwolnienia otrzyma pokaźną kwotę.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Posada Santosa zagrożona

Polska jest po dwóch bardzo słabych spotkaniach z Wyspami Owczymi i Albanią. Dziennikarze na konferencji pomeczowej pytali Santosa o dymisję, ale Portugalczyk zaznaczył, że nie chce się do niej podać. Podkreślał, że odbył tylko dziesięć treningów, a przebudowa drużyny to długotrwały proces. Jak donosi Maciej Iwański – dziennikarz TVP Sport, Fernando Santos wkrótce pożegna się z posadą.

Ile zarobi Fernando Santos za zerwanie kontraktu?

Przedwczesne zerwanie kontraktu oznacza oczywiście rekompensatę pieniężną. W przypadku Fernando Santosa będzie to kwota sięgająca około 1,5 mln złotych. Portugalczyk ma zapewniony kontrakt do listopada, który zostanie automatycznie przedłużony w przypadku bezpośredniego awansu na ME, ale na to szanse są już tylko matematyczne. Jak donoszą media, faworytem do objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski, w przypadku zwolnienia Santosa, jest Marek Papszun.

Fot. Pressfocus