Legia rozpoczyna zakupy. Luis Rocha o krok od warszawskiego zespołu!

04.01.2019

Legia Warszawa nie zamierza tracić czasu w trakcie zimowego okna transferowego. Zespół ze stolicy naszego kraju jest już na ostatniej prostej w sprawie finalizacji transferu Luisa Rochy. Pozostały bowiem już tylko testy medyczne. 

Luis Rocha przez ponad dwa lata reprezentował barwy greckiego Panetolikosu, do którego trafił z Vitorii Guimaraes. W obecnym sezonie, Portugalczyk zanotował osiem występów w lidze oraz dwa mecze w Pucharze Grecji. W trakcie zmagań w Super League, Rocha popisał się jedną asystą.

Ze względu na obowiązujący kontrakt Rochy z Panetolikosem do końca czerwca 2019 roku, Legia Warszawa nie musiała wykładać za zawodnika wygórowanych pieniędzy. Trudno jednak określić o jakiej konkretnie kwocie mowa.

Lewy obrońca przebywa już od czwartku w Warszawie. Przez najbliższe dni, Luis Rocha ma przejść testy medyczne. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, Portugalczyk zostanie nowym piłkarzem „Legionistów”.

Warto zaznaczyć, że mistrz Polski z ubiegłego sezonu stara się również o innego Portugalczyka. Do Legii ma dołączyć Salvador Agra. Pomocnik występuje obecnie na wypożyczeniu w Cadiz CF. Klubem zawodnika jest natomiast Benfica. To właśnie drużynie z Lizbony Legia ma zapłacić 500 tysięcy euro.