„To nic nie zmieni” – Pochettino o znaczeniu krajowych pucharów

04.01.2019

Pomimo świetnej pracy wykonanej do tej pory w Tottenhamie, Mauricio Pochettino od momentu rozpoczęcia pracy w londyńskim klubie nadal nie zdobył żadnego trofeum. Ba, gablota „Spurs” zalatuje kurzem już od 2008 roku, gdy to po raz ostatni udało się zdobyć Puchar Ligi. Mimo to Argentyńczyk nie sądzi, że jest to jakaś ujma dla jego pracy.

Dziś wieczorem zespół Pochettino rozpocznie zmagania w Pucharze Anglii. 46-latek przed meczem postarał się wyjaśnić swoją optykę co do krajowych pucharów. Szkoleniowiec podkreślił, że jego klub będzie się nadal rozwijał, stając się konkurencyjny w najważniejszych rozgrywkach, nawet pomimo porażek w FA Cup lub Carabao Cup.

– Oczywiście chcemy wygrywać trofea, ale to nie znaczy, że one postawią Tottenham na innym poziomie. To może sprawić tylko zwycięstwo w Premier League lub w Lidze Mistrzów. Moją ambicją jest zwycięstwo w takich rozgrywkach.

– Gdybyśmy nie ukończyli poprzednich sezonów na takich lokatach, to nie wiem czy Daniel Levy dałby mi nowy kontrakt. Nawet jeśli wygrałbym jakikolwiek krajowy puchar.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO