Dimarco zwrócił na siebie uwagę gigantów z Premier League

01.10.2023

Federico Dimarco jest czołowym obrońcą Serie A i stale się rozwija. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest jednym z najlepszych lewych obrońców na świecie. Jak informuje Calciomercato, znalazł się w kręgu zainteresowań Chelsea i Manchesteru City.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Manchester City i Chelsea zainteresowani Dimarco

Manchester City i Chelsea mocno interesują się czołowym obrońcą Serie A – Federico Dimarco. Włoch od dwóch sezonów bryluje w Interze, a Simone Inzaghi jest zachwycony postawą wychowanka Nerazzurrich, który i w tej kampanii nie zawodzi. Do najważniejszych atutów wahadłowego można zaliczyć znakomite dośrodkowanie, umiejętność włączenia się do ofensywy i zdobywanie bramek w ważnych meczach. Dimarco ma ważny kontrakt do 2025 roku, a przez Transfermarkt wyceniany jest na 35 milionów euro.

O realizację transferu może być jednak trudno. Federico Dimarco to Interista z krwi i kości, wraz z kibicami śpiewa wszystkie przyśpiewki i jest niezwykle oddany swojej drużynie. Jeżeli zatem klub nie popadnie w sytuację, w której sprzedaż mocno odciąży budżet, to Dimarco zostanie w Interze.

Fot. Pressfocus