Ajax Amsterdam może zwolnić swojego trenera

08.10.2023

Ajax Amsterdam fatalnie spisuje się w obecnym sezonie. Kiepska postawa drużyny Eredivisie sprawia, że zarząd klubu zastanawia się nad zakończeniem współpracy z trenerem Mauricem Steijnem. Oficjalna decyzja powinna zostać ogłoszona w ciągu kilku najbliższych dni.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Ciężkie czasy Ajaxu Amsterdam

Ajax spisuje się w nowym sezonie stanowczo poniżej oczekiwań. Klub z Amsterdamu przyzwyczaił fanów do walki o najwyższe celę i że zawsze znajduje się w górnej części ligowej tabeli. Obecnie, drużyna Steijena znajduje się na szesnastym miejscu w Eredivisie. Oznacza to, że gdyby zespół utrzymał taką pozycję do końca rozgrywek, wziął by udział w barażach o utrzymanie. Po sześciu rozegranych grach, Ajax Amsterdam zdołał wygrać zaledwie jeden mecz. Ostatnie pięć spotkań jest katastrofalne dla Ajaxu. Klub kolejno najpierw zremisował dwa mecze, a później przegrał trzy z rzędu. Tak słaba dyspozycja sprawia, że władze 36-krotnego mistrza Holandii zastanawiają się nad przyszłością szkoleniowca zespołu. Jak informuje włoski dziennikarz Fabrizio Romano, zarząd Ajaxu prowadzi wewnętrzne rozmowy na temat przyszłości trenera. Można przypuszczać, że holenderska drużyna niebawem pożegna się z Mauricem Steijnem.

Ajax pozbył się kluczowych graczy

Tego lata z Ajaxu odeszło wielu kluczowych piłkarzy. Z drużyną pożegnali się między innymi: Mohammed Kudus, Edson Alvarez, którzy dołączyli do West Hamu United oraz Jurrien Timber. Holender z kolei przeprowadził się do Arsenalu. Do klubu dołączyli: Josip Sutalo, Georges Mikuatadze oraz Carlos Forbs. Ajax następny mecz rozegra dopiero po przerwie na reprezentację. Rywalem zespołu z Amsterdamu będzie Utrecht. Spotkanie rozpocznie się 22 października. Możliwe, że we wspomnianym wcześniej meczu, drużynę poprowadzi nowy szkoleniowiec.