Brahim Diaz o krok od Realu. Specjalna klauzula w kontrakcie zawodnika!

05.01.2019

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że Manchester City straci obiecującego zawodnika. Według ostatnich doniesień mediów, Brahim Diaz jest już o krok od transferu do Realu Madryt. Wszelkie szczegóły w kwestii transakcji zostały już ustalone. Co ciekawe, „The Citizens” zagwarantowali sobie kilka ciekawych klauzul. 

Brahim Diaz w obecnym sezonie rozegrał trzy spotkania w barwach Manchesteru City. Wszystkie mecze rozgrywane były w ramach Carabao Cup. 19-latek został bohaterem drużyny w starciu z Fulham, w którym strzelił dwie bramki, gwarantując tym samym awans do kolejnej rundy turnieju.

Zawodnik nie będzie jednak kontynuować kariery w drużynie z Etihad. Jak donoszą angielskie media, Manchester City ustalił już wszystkie szczegóły w kontekście transferu piłkarza do Realu Madry. „Królewscy” mają zapłacić za piłkarza około 15.5 miliona funtów+ bonusy. Cała kwota może wzrosnąć do nawet 20 milionów funtów.

Co ciekawe, zarząd obecnego mistrza Anglii wpisał również dwie istotne klauzule w umowie. Manchester City otrzyma 15% z kolejnego transferu Diaza. Jeśli jednak Brahim wybrałby grę w Manchesterze United, to procent jaki otrzymają „The Citizens” wynosi aż czterdzieści. Trudno zatem oczekiwać, by Real w przyszłości sprzedał piłkarza właśnie do tego klubu.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO