Zamierzasz ściągnąć De Ligta? Najpierw musisz zapłacić Raioli

06.01.2019

Transfer Matthijsa de Ligta może być bardzo trudny do przeprowadzenia. Wszystko za sprawą Mino Raioli, który z tej transakcji postara się wyciągnąć jak najwięcej dla siebie. Czy zainteresowane kluby zechcą spełnić wszystkie zachcianki Włocha?

19-latek jest jednym z najbardziej pożądanych młodych piłkarzy w Europie. Największe szanse na zakontraktowanie tego zawodnika przyznaje się Barcelonie, ale Holendrem zainteresowanie wykazuje także Juventus oraz Bayern Monachium.

Cały transfer może być jednak bardzo kosztowny. Defensor jest wyceniany na 75 milionów euro, a dodatkowe 10 milionów ma wpaść do kieszeni jego agenta – Mino Raioli. Dodatkowym obciążeniem jest pensja w wysokości 12 milionów euro rocznie, co przy pięcioletniej umowie daje dość pokaźną kwotę.

Jeśli De Ligt związałby się z Barceloną, byłby postrzegany jako naturalny następca Gerarda Pique. Dość chłodne stosunki Raioli z aktualnym liderem La Liga mogą jednak pokrzyżować te plany. Dodatkowo przedstawiciel Holendra od lat utrzymuje bardzo dobre stosunki ze „Starą Damą”, co może pokrzyżować plany aktualnego mistrza Hiszpanii.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO