„Facet jest nienormalny” – van Gaal o skupieniu się Liverpoolu na lidze kosztem LM

07.01.2019

Jesteśmy przyzwyczajeni do sytuacji, w której największe piłkarskie firmy biją się o wszystko, o co mogą. Pojęcie skupienia się na danych rozgrywkach jest dla nich obce i absolutnie niedopuszczalne. Co jednak w przypadku drużyn nieprzyzwyczajonych do trofeów, jeśli w końcu przydarza im się szansa?

Jedną z nich jest bez wątpienia Liverpool, którego okres dominacji skończył się jakieś ćwierć wieku temu. Od tamtego czasu każde trofeum jest na wagę złota. Teraz, po kilku latach zawirowań, „The Reds” znów jest wielkie. Po przegranym finale Ligi Mistrzów szatnia się nie załamała, co pokazują choćby wyniki w Premier League. Liverpool ma ogromną szansę na pierwsze od 1990 roku mistrzostwo, ale za plecami czają się Manchester City i Tottenham.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Paul Merson, legenda i były obrońca Arsenalu, ma swoją wizję tego, co powinien zrobić Klopp i jego zawodnicy. 50-latek stwierdził, że im szybciej Liverpool odpadnie z Ligi Mistrzów, tym większe będą jego szanse na wyczekiwane mistrzostwo. Sugestię o odpuszczeniu najbardziej prestiżowych rozgrywek, w holenderskiej telewizji po zobaczeniu klipu Mersona skomentował Louis van Gaal. – Ten facet jest nienormalny – ostro ocenił 67-latek. – Liverpool nie powinien brać pod uwagę jego złej rady – dodał.

Jak myślicie, czy były trener Manchesteru United ma rację? Z doświadczenia wiemy, że kalkulowanie i przesadne kombinowanie przynosi zwykle efekt odwrotny do zamierzonego. Liga Mistrzów jest po prostu zbyt prestiżowa, by grać w niej choćby na 90%. Liverpool odpadł już z EFL Cup, dzisiaj w meczu z „Wolves” ma „okazję” zrobić to samo w Pucharze Anglii. To chyba lepszy grunt do oszczędzania sił, chociaż i tak wątpimy, że „The Reds” się kolokwialnie podłożą.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO