Yannick Carrasco wróci do Europy? Belgijski zawodnik w kręgu zainteresowań zespołu z Premier League!

08.01.2019

Niemałe zaskoczenie przeżyli kibice piłki nożnej w momencie, kiedy Atletico Madryt zakomunikowało, iż Yannick Carrasco żegna się z hiszpańskim klubem. Większość oczekiwała, że belgijski piłkarz podejmie się próby gry w Premier League, a tymczasem Yannick wybrał grę chińskiej lidze. Niewykluczone, że w trakcie zimowego okna, Carrasco wróci do Europy!

Po tym jak Belg zamienił Monaco na Madryt, 25-latek wielokrotnie był łączony z zespołami światowej czołówki. Oczywiście najgłośniej mówiło się o klubach z Premier League, które powoli rzucały sieć na pomocnika Atletico. Dość spore zaskoczenie kibice hiszpańskiej piłki przeżyli pod koniec lutego 2018 roku. Atletico poinformowało o transferze piłkarza do Dalian Yifang F.C. – zespołu z Super Liga.

Yannick Carrasco przez niecały rok wystąpił łącznie w 26 spotkaniach chińskiego klubu. We wszystkich rywalizacjach, Belg zanotował siedem bramek oraz dorzucił dziewięć asyst. Statystyki być może nie powalają, w szczególności, jeśli weźmiemy pod uwagę osiągnięcia innych zawodników, którzy przenieśli się z Europy do Azji.

„Postój” w karierze nie spowodował jednak, że topowe zespoły zapomniały o piłkarzu. Jak informują media, sytuację 25-latka monitoruje Manchester United, Arsenal oraz Milan. Co więcej, klub z Londynu poważnie zastanawia się nad sprowadzeniem belgijskiego pomocnika. Według Sky Sport Italia, zarząd „Kanonierów” skontaktował się już z piłkarzem w sprawie ewentualnego transferu. Sam Yannick Carrasco chętnie podjąłby się próby gry w Premier League.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO