Rewelacja Bundesligi może zagrać w wielkim klubie

24.10.2023

Serhou Guirassy jest wielkim objawieniem w tym sezonie w Bundeslidze. 27-latek niespodziewanie znajduje się na samym szczycie klasyfikacji strzelców w lidze niemieckiej. Jak informuje włoski dziennikarz Fabrizio Romano, napastnik przy następnym okienku transferowym może być rozchwytywany, ponieważ klauzula odejścia piłkarza wynosi zaledwie 17,5 milionów euro.

Futbolnews baner FB

Serhou Guirassy stał się nową gwiazdą Bundesligi

Tego lata Serhou Guirassy został piłkarzem VtB Stuttgartu. Zawodnik trafił do Bundesligi z francuskiego Rennes za 9 milionów euro. Chyba nikt łącznie z przedstawicielami niemieckiego klubu nie spodziewał się, że Ghańczyk będzie spisywał się tak rewelacyjnie. Od samego początku swojego pobytu w Stuttgarcie, 27-latek sprezentuje się znakomicie oraz jest niezwykle bramkostrzelny. Napastnik w zaledwie dziewięciu pierwszych meczach w nowym zespole, zanotował już 15 goli oraz dwie asysty. Gracz zdobywał bramki w każdym meczu w jakim tylko zagrał, oprócz spotkania z FC Koln. Jego świetna dyspozycja spotkała się już oczywiście zainteresowaniem ze strony większych klubów.

Dzięki wysokiej formie piłkarza, jego wartość na rynku transferowym, według portalu Transfermarkt, poszybowała diametralnie w górę. Aktualnie wynosi 40 milionów euro. Jak informuje włoski dziennikarz Fabrizio Romano, klauzula odejścia zawodnika wynosi 17,5 milionów euro i będzie obowiązywała już od stycznia 2024 roku. Wszystko to sprawia, że Ghański napastnik stanie się bardzo popularnym nazwiskiem podczas okienka transferowego.

Bardzo dobry początek sezonu w wykonaniu Stuttgartu

W poprzednim sezonie VtB Stuttgart zajął 16. miejsce, przez co musiał brać udział w barażach o utrzymanie. Klub pokonał w barażach Hamburger SV, dzięki czemu zachował miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech. W obecnych rozgrywkach Stuttgart spisuje się znacznie lepiej i zajmuje obecnie drugie miejsce. Duża w tym zasługa Serhou Guirassy, który jest w rewelacyjnej formie.

Fot. Pressforcus