Sandro Tonali został zawieszony na 10 miesięcy

25.10.2023

Sandro Tonali jest kolejnym piłkarzem po Nicolo Fagiolim, który poniesie konsekwencje za swoje czyny. Piłkarz obstawiał mecze u nielegalnego bukmachera. Nowy nabytek Newcastle United został zawieszony na 10 miesięcy. Oznacza to, że obecny sezon dobiegł końca dla 23-latka.

Futbolnews baner FB

Sandro Tonali notuje nie najlepszy początek w nowym klubie

O Sandro Tonalim oraz Nicolo Fagiolim niedawno we włoskich mediach zrobiło się bardzo głośno. Jak się okazuje zawodnicy obstawiali mecze u nielegalnego bukmachera. Powagi sprawy dodaje również fakt, że zgranie u bukmacherów przez zawodowych piłkarzy jest zabronione. Niedawno informowaliśmy, że Nicolo Fagioli został zawieszony na 7 miesięcy. Zawieszenie Włocha okazało się krótsze, ponieważ przyznał się do winy.

Teraz prokuratura zajęła się śledztwem w sprawie napastnika Newcastle United. Sroki mogą mówić o sporym pechu, ponieważ Sandro Tonali dołączył do ich zespołu tego lata za 64 mln euro z AC Milanu. 23-latek w ekipie Premier League wystąpił w jedenastu meczach i strzelił jedną bramkę. Jak podaje włoski dziennikarz Fabrizio Romano, napastnik będzie musiał ponieść konsekwencje w postaci zawieszenia na 10 miesięcy oraz będzie musiał poddać się terapii w walce z uzależnieniem. Tak długa przerwa w grze może zaszkodzić młodemu piłkarzowi w jego rozwoju.

Jak radzi sobie Newcastle United w obecnym sezonie?

W zeszłych rozgrywkach Newcastle United sprawiło niespodziankę i zajęli czwarte miejsce w Premier League, dzięki czemu występują w Lidze Mistrzów. Dodatkowo dotarli do finału Pucharu Ligi Angielskiej, gdzie ulegli Manchesterowi United 2:0. W aktualnym sezonie w lidze angielskiej, Sroki zajmują szóstą pozycję. W Champions League idzie im zdecydowanie lepiej, ponieważ są liderem swojej grupy. W ostatnim spotkaniu przeciwko Paris Saint-Germain pokonali rywali aż 4:1.

Fot. PressFocus