Szokujące wyznanie Rooney’a. Piłkarz miał problem z alkoholem

07.11.2023

Wayne Rooney przez większość swojej kariery reprezentował Manchester United. Emerytowany piłkarz zapisał się na kartach historii angielskiego futbolu. Oprócz świetnie wykonywanej swojej pracy na boisku, 38-latek był również bohaterem kilku skandali. W ostatniej rozmowie na kanale BBC był reprezentant Anglii przyznał się, że w przeszłości miał problemy z alkoholem.

Futbolnews baner FB

Szczere wyznanie Wayne Rooney’a

Wayne Rooney w przeszłości reprezentował Manchester United przez 13 lat. Anglik z dorobkiem 253 trafień jest najlepszym strzelcem w historii Czerwonych Diabłów. Piłkarz już w bardzo młodym wieku był podstawowym piłkarzem United oraz gwiazdą Premier League. 38-latek wyznał niedawno, że podczas swojej początkowej przygody z piłką w lidze angielskiej miał problemy z alkoholem. Emerytowany piłkarz wyjawił, że przez spożywanie alkoholu odreagował stres oraz presję jaka była narzucona na napastnika.

,,Stawiałem czoła wielu różnym wyzwaniom, zarówno na boisku, jak i poza nim, a moim uwolnieniem był alkohol. Kiedy miałem około 20 lat, spędzałem kilka dni w domu nie wychodząc z niego. Po prostu piłem, dopóki nie straciłem przytomności. Nie chciałem przebywać w towarzystwie ludzi, bo czasem czułem się zawstydzony, a czasem miałem wrażenie, że kogoś zawiodłem” – powiedział Rooney.

Rooney stwierdził również, że chciał poradzić sobie se swoimi problemami w pojedynkę. Teraz na szczęście nie ma strachu o rozmowie o trapiących go rzeczach.

,,Nie wiedziałam, jak inaczej sobie z tym radzić, więc wybierałem alkohol. Byli ludzie, z którymi mogłem porozmawiać, ale nie chciałem tego robić i próbowałem poradzić sobie z tym w pojedynkę. Kiedy tak postępujesz, naprawdę możesz znaleźć się w trudnej sytuacji, a ja w niej byłem przez kilka lat. Na szczęście teraz nie boję się rozmawiać o moich problemach” – wyznał Anglik.

Fot. PressFocus