Nastolatek z Argentyny w BVB. Będzie kolejną gwiazdą?

13.01.2019

Sancho, Dembele czy Pulisic to tylko kilku z wielu zawodników, których wypromowała Borussia Dortmund. Niemiecki klub – jak jeszcze nie tak dawno Monaco – stawia na młodzież i zbiera tego owoce. Tym razem pozyska kolejny talent, jednak nie do ofensywy.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Chodzi o 19-letniego Leonardo Balerdiego, zawodnika Boca Juniors. Mierzący 188 cm stoper w poniedziałek ma przejść testy medyczne i niebawem wzmocnić lidera Bundesligi, co potwierdził prezydent argentyńskiego klubu.

– Osiągnęliśmy porozumienie, które zawsze wymaga jednak kontroli lekarskiej. Ma ona wiele warunków – wyznał 54-letni Daniel Angelici. Wcześniej „Sport Bild” donosił, że Balerdi ma w umowie zapisaną klauzulę wykupu wynoszącą niecałe 9 milionów euro, jednak ta informacja okazała się nieprawdziwa. Według informacji z argentyńskiej prasy Borussia zapłaci 15 milionów, a ostateczna kwota będzie mogła wzrosnąć do 19 mln.

Taki wydatek za niesprawdzonego żółtodzioba to poważna inwestycja, ale Borussia już pokazała, że pod tym względem radzi sobie świetnie. Balerdi zapowiada się na bardzo dobrego zawodnika, co pokazuje żal kibiców Boca, komentujących transfer. Czy Argentyńczyk zanotuje taki progres, jak Diallo, Zagadou czy Akanji?

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO