Srebro Żurka i Bosiek – podsumowanie sportów zimowych

13.11.2023

Sezon sportów zimowych jeszcze w pełni się nie rozpoczął. Ruszyły bowiem tylko niektóre dyscypliny. Takie jak narciarstwo alpejskie czy łyżwiarstwo szybkie. Levi nie było dla naszej reprezentantki gościnne, ale z dobrej strony pokazali się nasi panczeniści. Zapraszam na podsumowanie sportów zimowych, które odbyły się 10 – 12 listopada.

Futbolnews baner FB

Narciarstwo alpejskie

Jedyną naszą reprezentantką w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim była młoda Magdalena Łuczak. Polka nie będzie wspominać zbyt dobrze weekendu we fińskim Levi. W pierwszy dzień zmagań była dopiero 49, a w niedzielę nie ukończyła swojego zjazdu. Spadła więc w klasyfikacji generalnej na 51. pozycję.

Podczas sobotniego przejazdu straciła aż 3.90 sekundy do liderki – Petry Vlhovej, która triumfowała tamtego dnia. Do czołowej trzydziestki Magdalena Łuczak straciła nieco ponad sekundę.

W ten weekend udziału w zawodach Pucharu Świata nie brała Maryna Gąsienica Daniel – nasza najlepsza alpejka. Punkty z pierwszego weekendu pozwoliły jej się uplasować na 30. pozycji.

Łyżwiarstwo szybkie

Podsumowanie z tej dyscypliny zaczynamy od bardzo pozytywnej informacji. Polska w sztafecie mieszanej odniosła historyczny wynik, zajmując drugą lokatę. Srebro wywalczyli Damian Żurek i Karolina Bosiek. Był to pierwszy raz w historii, kiedy ta konkurencja została rozegrana w Pucharze Świata.

Na tym jednak koniec pozytywów, jeżeli chodzi o najwyższą dywizję Pucharu Świata wśród naszych panczenistów. Oto jak przedstawiają się wyniki polskich łyżwiarzy szybkich w poszczególnych dniach w dywizji A: