Ruch Chorzów bezbramkowo zremisował z Radomiakiem Radom

14.11.2023

W poniedziałek odbył się ostatni mecz 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Ruch Chorzów i Radomiak Radom podzielili się punktami. Zapoznaj się z podsumowaniem finałowego spotkania 15. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Artykuł powstał przy współpracy z bankiem PKO BP.

Futbolnews baner FB

Ruch Chorzów 0:0 Radomiak Radom

Ruch oraz Radomiak przystępowały do meczu po porażce w ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy. W zdecydowanie gorszej sytuacji jest drużyna z Chorzowa, która znajduje się w strefie spadkowej. Pierwsza część spotkania na Stadionie Śląskim nie dostarczyła oglądającym zbyt wielu emocji. Tuż po przerwie do ataku ruszył Ruch Chorzów, jednak dobrą interwencją popisał się bramkarz rywali. Niebiescy dobrze weszli w drugą część meczu, ponieważ chwilę później po strzale jednego z zawodników gospodarzy piłka trafiła w słupek. W 58. minucie piłkę do siatki skierował Szczepan, jak się jednak okazało piłkarz był na spalonym i sędzia nie uznał trafienia. W drugiej połowie to zawodnicy Jarosława Skrobacza stworzyli sobie lepsze okazję strzeleckie, jednak nie potrafili ich wykorzystać. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.

1. Erik Exposito (Śląsk Wrocław) – 12 goli, 3 asysty

2. Pedro Henrique (Radomiak Radom), Bartłomiej Wdowik (Jagiellonia Białystok) – 8 goli, 2 asysty

4. Kristoffer Velde (Lech Poznań), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) – 6 goli, 4 asysty

PKO BP Ekstraklasa: frekwencja na stadionach podczas 15. kolejki