Wielki bramkarz zakończy karierę. Petr Cech zapowiedział pożegnanie z piłką!

15.01.2019

Jednym z najpopularniejszych bramkarzy Premier League w XXI wieku jest Petr Cech. Czeski goalkeeper osiągnął ogromną renomę dzięki swoim występom w Chelsea. Po wielu latach spędzonych na Stamford Bridge, Cech zdecydował się na transfer do Arsenalu. Jak przyznał sam piłkarz, obecny sezon będzie ostatnim w karierze bramkarza. 

W 2oo4 roku „The Blues” sprowadzili 36-latka do klubu z Rennes. Przez jedenaście sezonów, Petr Cech bronił dostępu do bramki londyńskiego zespołu. Ze względu na nadzieje pokładane w Thibaut Courtois, Cech musiał opuścić drużynę w poszukiwaniu regularnych występów.

Wybór padł na ligowego rywala, Arsenal. Istotną rolę w ekipie „Kanonierów”, Petr pełnił od sezonu 2015/2016, aż do zeszłorocznych rozgrywek. W obecnie, Unai Emery preferuje znacznie młodszego Bernda Leno, natomiast Czech musi pełnić funkcję rezerwowego bramkarza.

W związku z kończącym się kontraktem, kibice zastanawiali się, jaka będzie przyszłość 36-latka. Petr Cech za pośrednictwem mediów społecznościowych zakomunikował, iż wraz z zakończeniem sezonu zawiesi buty na kołek – To mój dwudziesty profesjonalny sezon. Minęło 20 lat od mojego pierwszego profesjonalnego kontraktu. Myślę, że to idealny moment, przejść na emeryturę. Rozegrałem 15 sezonów w Premier League, wygrałem każde możliwe trofeum oraz odczuwam, że osiągnąłem wszystko co jest możliwe. Zakończę sezonu w Arsenalu, starając się wygrać jeszcze jakiś puchar. Następnie zobaczę co przyniesie los. 

Petr Cech ma za sobą 443 występy w Premier League.