Kosmiczny wynik Francji. Zaïre-Emery najmłodszym debiutantem

18.11.2023

W sobotni wieczór reprezentacja Francji odniosła okazałe zwycięstwo przeciwko Gibraltarowi. Trójkolorowi wygrali spotkanie aż 14:0, dzięki czemu ustalili najwyższe zwycięstwo w swojej historii. Oprócz historycznego wyniku, piłkarzem, który zapisał się w dziejach Francji został Zaïre-Emery. Zawodnik Paris Saint-Germain, oprócz zostania najmłodszym piłkarzem, który wystąpił w reprezentacji swojego kraju, dołożył również trafienie.

Futbolnews baner FB

Rekordowe wyczyny w reprezentacji Francji

Kibice reprezentacji Francji mogą być bardzo zadowoleni z występu swojego kraju z sobotni wieczór. Trójkolorowi odnieśli okazałe zwycięstwo aż 14:0, przeciwko reprezentacji Gibraltaru. Wynik ten zapisał się w historii, jako najwyższy w historii francuskiej kadry. Francuzi idą jak burza w meczach eliminacji Euro 2024. Trójkolorowi odnieśli komplet zwycięstw podczas kwalifikacji do turnieju. Podopieczni Didier Deschamps pokonali wszystkich swoich rywali i zajmują pozycję lidera z 21. punktami na koncie. Warto zaznaczyć, że Francuzi strzelili 27 goli i stracili przy tym tylko jedną bramkę w starciu z Holandią.

Oprócz okazałego zwycięstwa, reprezentacja Francji ma jeszcze jeden powód do dumy. Zawodnik Paris Saint-Germain – Zaïre-Emery został najmłodszym debiutantem w historii kadry Trójkolorowych. Piłkarz w momencie debiutu miał zaledwie 17 lat, 8 miesięcy i 10 dni. Pomocnik dodatkowo zanotował w meczu z Gibraltarem trafienie, dzięki czemu został również najmłodszym strzelcem gola, dzięki czemu przeszedł do historii kadry swojego kraju.

Z kim reprezentacja Francji zagra swoje ostatnie spotkanie w eliminacjach Euro 2024?

Reprezentacja Francji może cieszyć się już z awansu na Mistrzostwa Europy 2024. Przed drużyną Didiera Deschampsa pozostało jeszcze jedno spotkanie. Trójkolorowi w ostatnim meczu kwalifikacji zmierzą się z Grecją. Spotkanie z Grekami odbędzie się 21 listopada na OPAP Arenie w Atenach. Francja będzie jednym z faworytów do zwycięstwa w turnieju.