Liderki za burtą! Hit ORLEN Pucharu Polski nie zawiódł

26.11.2023

Liderki ORLEN Ekstraligi, piłkarki Pogoni Szczecin, pożegnały się walką o Puchar Polski już po 1/16 finału. Z rozgrywek zostały „wyrzucone”  przez nie byle kogo. Przegrały w Katowicach, ze wciąż aktualnymi mistrzyniami kraju.

Futbolnews baner FB

To było zdecydowanie najciekawiej zapowiadające się starcie 1/16 finału ORLEN Pucharu Polski. Liderki ligowej tabeli zagrały na wyjeździe z mistrzyniami kraju. I… doznały pierwszej w sezonie porażki, a ich konkurentki udowodniły, że będą na wiosnę groźne w rywalizacji o tytuł. Strzelanie rozpoczęła Joanna Olszewska. W 29. minucie zapewniła GieKSie prowadzenie, w 42. minucie je podwyższyła, a w 47. po jej samobójczym trafieniu rywalki zyskały kontakt. Pogoń nie zdołała jednak zremisować. W końcówce do bramki trafiły jeszcze Klaudia Słowińska i Julia Włodarczyk, a gospodynie wygrały 4:1.

W innym wewnątrzekstraligowym starciu Górnik Łęczna ograł na wyjeździe Medyka Konin. Także wysoko, bo aż 5:2. Problemów nie miały Śląsk Wrocław i Czarni Sosnowiec. Piłkarki pierwszej z wymienionych drużyn pokonały 3:0 pierwszoligowy HydroTruck Sportową Czwórkę Radom, drugiej zaś rozbiły 17:0 drugoligową Pragę Warszawa.

Znacznie więcej emocji było w starciu AP ORLEN Gdańsk z pierwszoligowym Lechem/UAM Poznań. Po golu Mai Kuleczki w 72. minucie był remis 1:1. Kilka minut później rzut karny wykorzystała jednak Jagoda Szewczuk, dając zespołowy z ORLEN Ekstraligi awans.

Nadspodziewanie łatwo w 1/8 finału zameldowały się piłkarki trzecioligowej Victorii Niemcz, które rozgromiły 8:1 SWD Wodzisław Śląski. Awans uzyskała też Ostrovia Ostrów Wielkopolski, która pokonała rezerwy Lecha/UAM, Resovia II, która ograła PTC II Pabianice oraz Resovia, która po dogrywce pokonała w ciekawym meczu dwóch ambitnych pierwszoligowców Checz Gdynia.

Ciekawie wyglądała także rywalizacja Zorzy Pęgów ze Sportisem Bydgoszcz. Do czasu, bo… niestety nie została dokończona. „W 100. minucie spotkania arbiter główna postanowiła przerwać spotkanie z powodu ciemności i mecz nie zostanie już dziś wznowiony. O dalszych losach pojedynku zdecyduje Departament Piłkarstwa Kobiecego PZPN” – informuje fanpage Sportisu.

WYNIKI 1/16 FINAŁU ORLEN PUCHAU POLSKI:

GKS Katowice (E) – Pogoń Szczecin (E) 4:1
Lech/UAM II Poznań – Ostrovia Ostrów Wielkopolski (2) 2:4 (po dogrywce)
Zorza Pęgów – Sportis Bydgoszcz (1) 1:1 (mecz przerwany)
Polomarket Medyk Konin (E) – Górnik Łęczna (E) 2:5
Sportowa Czwórka Radom (1) – Śląsk Wrocław (E) 0:3
Praga Warszawa (2) – Czarni Sosnowiec (E) 0:17
Resovia II – PTC II Pabianice 3:2
MKS Myszków (2) – Bielawianka Bielawa (1) 1:3
Victoria Niemcz (3) – SWD Wodzisław Śląski (1) 8:1
Lech/UAM Poznań (1) – AP ORLEN Gdańsk (E) 1:2
Resovia (1) – Checz Gdynia (1) 3:1 (po dogrywce)
ROW Rybnik (2) – TME SMS Łódź (E) – mecz przełożony

MECZE DO ROZEGRANIA W NIEDZIELĘ:

Trójka II Staszkówka Jelna – Rekord Bielsko-Biała (E)
ORLEN II Gdańsk – Unia Lublin (2)
LZS Stare Oborzyska (2) – Skra Częstochowa (1)
Wanda Nowa Huta (2) – Stomilanki Olsztyn (E)

* w nawiasach oznaczono klasy rozgrywkowe, w których na co dzień występują drużyny; (E) oznacza Ekstraligę, (1) pierwszą ligę, (2) drugą ligę, a (3) trzecią ligę

Materiał powstał we współpracy z ORLEN

Fot. Pressfocus