Marouane Fellaini kontuzjowany. Kwestia transferu pod znakiem zapytania

18.01.2019

Po tym jak Ole Gunnar Solskjaer przejął Manchester United, drużyna z Old Trafford prezentuje się o niebo lepiej. Nie wszyscy jednak mogą być zadowoleni z obecnej sytuacji zespołu. Takim przykładem jest Marouane Fellaini. Belg stracił bowiem swoją pozycję w drużynie. 

Choć 31-latek nie grał wszystkich spotkań pod okiem Jose Mourinho, to Portugalczyk miał dla pomocnika określone zadanie w zespole. Podobnie było w tym sezonie. Fellaini często pojawiał się na murawie z ławki, czasem decydując o losach meczu jak w spotkaniu z Derby w Carabo Cup.

Po przejęciu drużyny przez Solskjaera, sytuacja Marouane’a jest zupełnie inna. Belgijski zawodnik rozegrał zaledwie 33 minuty w sześciu spotkaniach Manchesteru United. Co więcej, 31-letni piłkarz dwukrotnie nie załapał się nawet na ławkę rezerwowych. Niepewną sytuację pomocnika chciał wykorzystać AC Milan. Włosi zamierzali sprowadzić w zimowym oknie piłkarza „Czerwonych Diabłów”. Obecnie, takie zadanie jest mocno utrudnione.

Wszystko za sprawą kontuzji Fellainiego. Jak przyznał Solskjaer na przedmeczowej konferencji, Marouane nie zagra przez najbliższe trzy lub nawet cztery tygodnie – On najprawdopodobniej nie będzie obecny przez trzy, może cztery tygodnie. Ma problemy z łydką. Jest to oczywiście smutna wiadomość. 

Trudno zatem prognozować, by w obecnej sytuacji zrealizowany został jakikolwiek transfer.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO